NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Kompleksowo od dewelopera

2016-09-29 11:38:46

Planując zakup mieszkania, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Jedną z nich jest rachunek powierniczy. Jego idea skupia się na zabezpieczeniu pieniędzy klientów. Kupujący mieszkanie wpłacają środki na konto rachunku powierniczego, z którego trafiają do dewelopera po spełnieniu założeń zawartych w umowie deweloperskiej. – Realizowana przez nas inwestycja Wschodnia 19 w podpoznańskim Luboniu jest objęta zamkniętym rachunkiem powierniczym. Oznacza to – w przeciwieństwie do inwestycji opartych na otwartym rachunku powierniczym – konieczność zabezpieczenia przez dewelopera 100% finansowania dla realizowanej budowy. Pieniądze klientów będą bowiem zwolnione z rachunku powierniczego dopiero po zakończeniu wszystkich prac na Wschodniej 19. Dodatkowym zabezpieczeniem dla nabywców jest również system płatności 10/90 – podkreśla Jarosław Szkopek, przedstawiciel inwestora Wschodnia 19.  

System płatności 10/90 to bardzo atrakcyjne rozwiązanie dla potencjalnych klientów. Bowiem oznacza on, że podczas podpisania umowy deweloperskiej na konto rachunku powierniczego wpływa tylko 10% wartości nieruchomości, natomiast pozostałe 90% trafia w ręce inwestora dopiero po zakończeniu budowy. Wschodnia 19 to jeden z nielicznych projektów w kraju, który obrał taką politykę finansową. – System ten daje nabywcom znacznie większy komfort finansowy. Wpłacają oni tylko 10% wartości zakupionego M, a pozostałą kwotę uiszczają dopiero po odbiorze mieszkania. Osoby wspomagające się kredytem hipotecznym mogą uruchomić go dopiero, gdy inwestycja będzie już gotowa – mówi Jarosław Szkopek, przedstawiciel Wschodnia 19.  Dodatkowo, deweloper NCS-Bud nie pobiera opłat rezerwacyjnych. Klient dokonuje rezerwacji wybranego mieszkania całkowicie za darmo. 

Co istotne część mieszkań na Wschodniej 19 nadal jest dostępna w programie MdM. Projekt, pięciokondygnacyjny budynek, składa się z 146 mieszkań o zróżnicowanej powierzchni. Dostępne są lokale o metrażach wahających się między 38 a 88 mkw. Są to zarówno mieszkania dwu-, trzypokojowe, jak i dwupoziomowe apartamenty z przestronnymi, zielonymi tarasami na ostatniej kondygnacji. Finalizacja budowy przewidziana jest na przełomie 2017/2018 roku. 

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: